Rozhovor s Lenou Katinou pro AIF magazine (30.9.09)

15. října 2009 v 17:21 | •TANAIA• |  NOVINKY ze světa t.A.T.u.
• Rozhovor s Lenou Katinou!

Toto duo bylo vytvořeno, aby šokovalo publikum. Čtrnáctileté členky "t.A.T.u." se líbaly na scéně, byly přístupné tomu, že spolu spí a v televizních show se objevily v tričkách s nápisem "Pojebaná vojna"
t.A.T.u. se staly první ruskou skupinou v historii, jejichž alba, "200 Po Vstrechnoy" se prodalo v Evropě přes milion kopií. Tento rok mají naráz dvě výročí - svojí 10 letou existenci a 4.10.2009 jedna z Tatušek, Jelena Katina, oslavuje své 25.narozeniny. Právě před svojimi narodeninami speváčka odpovedala na naše otázky.


- Leno, 10 let je už nějaká doba. Proč nejsou žádné velké oslavy?
- LENA: Julka a já, jsme měly nějaké nápady, chtely jsme uspořádat párty nebo někde vystupovat. Ale nebyl dostatek času na přípravu. Teď já i Julka dáváme všechnu naši energii do nahrávání písniček pro naše sólové projekty. Zůstanu v Americe, kde nahrávám nové písničky, do Nového roku. I Julka plánuje přijet.

- Bylo toho hodně napsáno o konci skupiny i o tobě a Julii. Prý se spolu už ani nebavíte. Co je na tom pravdy?
- LENA: Všechno je mezi námi v pořádku. Prakticky jsme spolu žily jako rodina 13 let. Takže jsme si skoro jako rodina jedna druhé. "t.A.T.u." se nikde neztratilo. V říjnu například vyjde naše poslední album, "Vesyolye Ulybki" v angličtině, bude vydáno v Latinské Americe. Ale když teď každá pracujeme na cólových projektech "t.A.T.u." se přirozeně odsunulo do pozadí.


- Zkončily jste spolupráci s vaším producentem Ivanem Shapovalovem v klidu?
- LENA: Úpřímně, sotva si pamatuju, jak to vlastně zkončilo.Před nějakou dobou jsme vystupovaly na párty, kterou Ivan myslím navštívil pouze kvůli nám."t.A.T.u." je samozřejmě 100%ně jeho výtvor. Ale po takovém neuvěřitelném úspěchu nejenom v Rusku, ale na celém světě (což nikdo z nás nečekal) si myslím, že jednoduše nevěděl, co s námi má dál dělat. Možná Ivan zašel příliš daleko kvůli našemu úspěchu. Když se člověk začně cítit jako génius, kříží se to s prací. A tak on nikdy nevytvořil nic jiného než "t.A.T.u.".

Orientace - správná

- Když vám bylo navrhnuto hrát lesbičky, nevadila vám ta role? Ve skutečnosti jste nebyly stoupenkyněmi homosexuální lásky.
- LENA: Julka měla lesbickou zkušenost, já ne.Takže mě to samozřejmě nejdřív trápilo. Pro mě to celé bylo neznámé. Ale šla jsem do toho, protože mi bylo jasné, že toto je velmi důležité téma. Před krátkou dobou jsem měla setkání s fanoušky v Los Angeles. Mnozí nám stále děkují. Je strašné jako teenager zjistit, že nejsi jako každý jiný. Všechny vaše kamarádky se zamilovávají do chlapců, vy do děvčat. Cítíš se tak osamělě, nepochopeně. A potom se zjeví skupina, která říká, že všechno v životě je možné a nemusíš se bát sám sebe.Když lidi říkají, že jsme jich zadržely před sebevraždou, tak to všechno bylo k něčemu dobré.

- A stal se i opak?
- LENA: Samozřejmě. Na koncertech po nás házeli flašky a na scénu přišli lidi s noži. A slyšely jsme pokřikovat lidi: "Ano, vyřežem ti jazyk, už nebudeš moct zpívat o takových věcech. Moje děvče mě nechalo kvůli jinému děvčeti kvůli vám!" Samozřejmě, byli tu nespokojení lidé. Starší generace nás i teď stále odsuzují. Tam, kde je láska, je i nenávist. To je normální.

- Měly jste někdy pochybnosti, že jste udělaly něco špatně? Třeba skutečnost, že jse podvedly publikum hraním si na lesbičky?
- LENA: Proč podvedly? Herci hrají prostitutky nebo cary a nejsou takoví ve skutečnosti. Znamená to, že podvedli publikum? My jsme určitý druh herců. Vymyslely jsme tento příběh o dvou mladých dívkách zblázněných do sebe. Jenom jsme to zahrály.

Playback

- Na Eurovision Song Contest v roce 2003 jste byly nejznámějšími účastníky soutěže, přesto jste dosáhly pouze třetího místa. Nebylo to urážlivé?
- LENA: Když jsem přišla domů a viděla, jak jsme zpívaly, cítila jsem se prostě strašně! To nebylo třetí, ale dvacáté třetí místo! Ale byly jsme nejpropagovanější. Zpívaly jsme hůř jak většina dalších účastníků. Mnoho let jsme pouze otvíraly pusu na playback. A naráz jsme musely zpívat naživo v Eurovision. Před soutěží jsme měly dvě zkoušky. Je nemožné začít dobře zpívat v tak krátkém čase.

- A proč jste zpívaly na playback tolik let?
- LENA: Měli jsme aktivní tance, takže jsme zpívaly "double track". To je, když jde hlas na zvukovém přívodu a hlas do mikrofónu je přidaná. Takže v některých místech zpíváš, v jiných ne. Vlastně v Rusku není mnoho umělců, kteří by nezpívali na playback. A to jsou většinou rockeři.

- Uvědomujete si, že už nikdy nebudete tak úspěšné?
- LENA: Úspěch nikdy netrvá večně. Nejdřív jsem zažívala pocity jako: " No, nidko nás tu nepotřebuje." Ale rychle mě to přešlo, když jsem pochopila, že díky Bohu máme kopu fanoušků po celém světě, kteří nás mají rádi a poslouchají naši hudbu. A čekají od nás něco nového.

překlad do češtiny TANAIA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama